Stanislavstur travel agency
czech language englih language norway language
 
 
 
 

Vinné sklípky a pivovarnictví

Vinné sklípky

sklipek

Pojďte s námi do sklípku!

Zveme vás do malebného vinného sklípku ve vinařské oblasti Hustopeč. Vína, která zde ochutnáte, jsou pěstována ve vlastních vinicích a vyrobena recepturou našich dědů (bez zásahů moderní vinařské chemie a technologie). Si víny se seznámíte při degustaci u vinných soudků, kde vám zkušený sklepmistr víno nalije a představí. Pokud Vás dané víno osloví a zaujme, je možnost víno zakoupit a potěšit své přátele a známé vínem z jižní Moravy. Kromě vína můžete ochutnat také tradiční pálenky – slivovice, meruňkovice, kalvádos nebo skvostný vinný koňak.

Kompletní balíček naší nabídky obsahuje: Teplá a studená večeře, nealko, káva, čaj, víno po celý večer, degustace vín cca15 vzorků přímo u beček , sýr a chléb k degustaci  slané pochoutky, teplá večeře dle dohody, studená večeře – obložené mísy, ubytování na jednu noc a snídaně. Kapacita sklípku 22 osob.
!!Cena balíčku: od 1.100kč/os.!!


Historie vína sahá v Českých zemích až do 2.století po Kristu. Zlatá éra vína probíhala od 14. do 16. století. Za dobu svého vývoje si vybudovalo vinařství v Čechách a na Moravě důležité místo ve společnosti a stalo se tradiční součástí české kultury.

Nyní máte jedinečnou možnost navštívit s námi nejkrásnější a na víno nejbohatší vinařské oblasti Moravy i a Čech a zažít jedinečnou atmosféru, kterou vám tyto oblasti nabízí. Rozsáhlé vinice a města s vinnými sklepy ve svém okolí nabízí také řadu zajímavých památek jako hrady, zámky, přírodní památky nebo báječná místa pro trávení volného času.

V prostorách tradičních vinných sklepů pak na vás čeká bohatý program s ochutnávkou vín a dalších moků, tradiční česká kuchyně, doprovodný program v podobě tradiční hudby, a ukázky výroby a skladování vín, dále také celá řada festivalů, lidových slavností, vinobraní a řada dalšího.

Nabídka programu v českých nebo moravských sklípcích:

  • doprava
  • ubytování
  • ochutnávka vín
  • tradiční česká kuchyně
  • prohlídka vinných sklípků a výroby vína
  • doprovodný program – tradiční hudba, slavnosti, festivaly, lidové zvyky a prohlídky památek v okolí
Pivovarnictví


Pivo, zlatavý nápoj Čechů. Oblíbený mok nejen všech krajanů, ale také návštěvníků, kteří do České republiky přijíždějí za různými účely. Pivo v dávných dobách představovalo osvěžující, výživný mok, říkávalo se mu tekutý chléb. Vrchol výroby piva sahá v českých zemích do středověku. V současné době se v Čechách vypijí každoročně litry a litry tohoto zlatavého moku.

Pojďte s námi nahlédnout pod pokličku tradičních výrobců českého piva a ochutnejte s námi různé druhy tohoto báječného nápoje ať už při samotné exkurzi po jedním z celé řady pivovarů nebo při speciálních programech určených všem, kdo mají zájem poznat pravou chuť českého piva.

Nabídka programu pivovary a české pivo:

  • prohlídka pivovaru a výroby piva v Praze a v Plzni (případně i v dalších městech vaší návštěvy)
  • ochutnávka piva při exkurzi pivovaru
  • zajištění ubytování a večera zaměřeného na ochutnávku různých druhů piva, tradiční česká kuchyně a doprovodný program
Ubytování
   
Prohlídky a výlety
   
Myslivost
   
Speciální nabídka
   
Tradične české
   
Další