Stanislavstur travel agency
czech language englih language norway language
 
 
 
 

Památky UNESCO v ČR

České "země" mají bohaté a pestré dějiny. Lidé, kteří přišli ze všech koutů světa, zde postavili a vyzdobili stovky zámků, kostelů i klášterů a současně se podíleli na celkové architektonické podobě našich měst. Dvanáct památek již bylo zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, další o to usilují.

Navštivte s námi některé z památek patřící na seznam UNESCO

 
Český Krumlov

Toto malebné město leží v hlubokém, meandrovitém údolí Vltavy na jihu Čech. Doba jeho rozkvětu je spojena s vládou pánů z Rožmberka (1302 – 1602), kteří z Českého Krumlova učinili své sídelní město. Tváři města a zámku vtiskla neopakovatelnou podobu italská renesance. Na konci 17. století, během panství rodu Eggenberků, bylo postaveno barokní divadlo a přebudována zámecká zahrada. V době Schwarzenberků získal Krumlov barokní výzdobu. Český Krumlov však není pouze výjimečným komplexem tří stovek historických budov. Město se svým návštěvníkům představuje také jako kulturní, kongresové a turistické centrum.

  Český Krumlov
 
Kutná Hora

Zisky z kutnohorských stříbrných dolů přinesly ve středověku slávu České koruně. Kutná Hora se tehdy stala nejvýznamnějším a nejbohatším městem českých zemí. Na přelomu 14. a 15. století se město stříbra stalo sídelním městem krále Václava IV. Gotický kostel sv. Jakuba (1330) a chrám sv. Barbory, patronky horníků, (1388) patří k nejdůležitějším architektonickým památkám.

  Kutná Hora
 
Lednicko–valtický areál

Na podobě rozsáhlého barokního komplexu, který dali postavit Lichtenštejnové, se podíleli takoví věhlasní architekti, jako C. Tencalla, D. Martinelli. J. B. Fischer von Erlach a J. Ospel. Zámecký areál se rozprostírá na ploše dvou set padesáti kilometrů jihovýchodně od Brna, mezi městečky Lednice a Valtice. Tvoří ho různé zámecké budovy, zahradní domky a dekorativní sochy různých stylů. Tvář areálu doplňují četné rybníky i lesy. Zámek ve Valticích je obklopen nádherným přírodním parkem s mnoha romantickými stavbami, vzácnými druhy stromů a skleníky s tropickými rostlinami.

 
 
Další památky UNESCO v České Republice

Pokud byste rádi navštívili některou z níže uvedených památek UNESCO, informujte se o programu na info@stanislavstur.cz.

·  Brno
·  Český Krumlov
·  Holašovice
·  Kroměříž
·  Kutná Hora
·  Lednice-Valtice Area
·  Litomyšl
·  Olomouc
·  Prague
·  Telč
·  Třebíč
·  Žďár nad Sázavou

 
 
Ubytování
   
Prohlídky a výlety
   
Myslivost
   
Speciální nabídka
   
Tradične české
   
Další